Udrażnianie kanalizacji

Problem z kanalizacją?
Zadzwoń! Na pewno pomożemy!

udrażnianie kanalizacji

Udrażnianie kanalizacji we Wrocławiu

Zadzwoń: (+48) 698 888 276

 

Jesteśmy profesjonalnym zespołem hydraulików, którzy od lat zajmują się kompleksowym udrażnianiem kanalizacji na terenie Wrocławia. Do tej pory z naszych usług skorzystały setki mieszkańców tego dużego miasta oraz okolic, którzy zaufali naszej wiedzy i kompetencjom, dlatego do dziś zlecają nam wszelkie problemy związane z zatorami w rurach wewnętrznych i zewnętrznych, a także osadami powstającymi naturalnie w wyniku użytkowania wyposażenia domowego. Oczywiście mogą Państwo próbować samodzielnie przepchać rury własnymi sposobami czy też za pomocą zakupionego sprzętu udrażniającego, aczkolwiek radzimy zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądze i od razu zgłosić się do JOT-KI Wrocław. Skontaktuj się z nami pod numerem +48 698 888 276 i uzyskaj więcej informacji!

Jak zapobiegać zatykaniu rur?

Nie wolno zbyt długo zwlekać z oczyszczaniem ścieków, ponieważ późniejsze koszty udrażniania i naprawy mogą znacznie przerosnąć Państwa budżet i sprawić mnóstwo problemów. Właśnie dlatego nasza firma pragnie zwrócić uwagę na poszczególne kwestie, których należy unikać lub znacznie ograniczyć, aby rury kanalizacyjne mogły funkcjonować prawidłowo.

  • Dużym zagrożeniem są oczywiście tłuszcze wszelkiego rodzaju, które warstwowo osadzają się na ścianach przewodu.
  • Zdecydowanie nie powinno się spuszczać różnego rodzaju substancji gęstych ani klejących, jak na przykład mydło oraz innych mniejszych przedmiotów, które nie ulegną rozpadowi.
  • Należy pamiętać o regularnej kontroli drożności rur, aby zapobiec ewentualnym usterkom.

Muszą Państwo mieć na uwadze tych kilka wskazówek, aczkolwiek w razie poważniejszych awarii czy standardowego udrażniania kanalizacji służymy szeroko pojętą pomocą.

Jakie metody wykorzystujemy w udrażnianiu kanalizacji?

Głównie specjalizujemy się w wykonywaniu dwóch odmiennych metod oczyszczania, gdzie pierwsza z nich polega na wykorzystaniu ciśnienia wodnego, a druga oparta jest na działaniu sprężyny elektrycznej. Technika pierwsza możliwa jest do przeprowadzenia wyłącznie w przypadku rur zewnętrznych, gdzie zator usuwany jest za pomocą sporego nacisku wody. Natomiast mechaniczne przepychanie dotyczy wewnętrznych systemów kanalizacji, które można udrożnić w równie szybkim czasie.

Obie metody wymagają odpowiedniego przygotowania i dopasowania zarówno do szerokości rury, jak i rodzaju utworzonego zatoru. JOT-KA posiada profesjonalny sprzęt oraz ekipę wykwalifikowanych hydraulików, dzięki czemu wszelkie prace przebiegają w błyskawicznym tempie i gwarantują naszym klientom pewność, bezpieczeństwo i długotrwały efekt, a równocześnie możemy śmiało konkurować z pozostałymi firmami w kwestii związanej z kosztami wykonywanych świadczeń.

Przepychanie rur we Wrocławiu

Po pewnym czasie eksploatacji konieczne staje się dokładne i solidne przepychanie rur w kanalizacji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej, czego najczęściej podejmują się właśnie domownicy. Jednakże zdecydowanie odradzamy Państwu samodzielne udrażnianie systemu kanalizacyjnego, gdyż w większości przypadków nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, a jedynie stanowi kłopot podczas późniejszego czyszczenia przez profesjonalną firmę, jak chociażby JOT-KA zajmująca się przepychaniem rur we Wrocławiu.

Dlaczego warto wybrać Jot-tkę do przepychania rur na ternie Wrocławia?

Wybierając naszą firmę hydrauliczną z Wrocławia, możemy zaoferować Państwu dwie najskuteczniejsze metody, których zastosowanie uzależnione jest od rodzaju kanalizacji. W przypadku rur zewnętrznych, łączących najczęściej budynek z szambem albo ulicą oraz przykanalików czy instalacji deszczowych, wykorzystywane jest technika hydrodynamiczna. Wówczas za pomocą specjalistycznego pojazdu wraz z pompą ciśnieniową i wężem z odpowiedniej wielkości głowicą oraz dyszami, można przystąpić do udrażniania rur zewnętrznych. Nacisk wody przyjmuje około 150-200 barów, dzięki czemu w optymalnie szybkim czasie usuwane są wszelkie zanieczyszczenia wynikające z osadzenia się tłuszczów innych substancji. Co więcej, rodzaj głowicy również ma znaczenie, ponieważ poszczególne z nich są w stanie pozbyć się nawet starszych i trwalszych skamieniałości znajdujących się w środku rur. Metoda ciśnieniowa pozwala na prędkie, bezinwazyjne i przyjazne dla środowiska przepchanie rur.

Drugim sposobem na udrożnienie kanalizacji wewnętrznej jest metoda mechaniczna, która opiera się na wykorzystaniu specjalnej sprężyny elektrycznej. Przede wszystkim chodzi o zapchanie rur w zlewozmywakach, łazienkach czy innych pionach lub poziomach kanalizacyjnych. Ten standardowy sposób polega na uruchomieniu nowoczesnych maszyn wraz ze sprężynami o czyszczących końcówkach. Obie te części dobieramy pod konkretną średnicę rury oraz typ zatoru, aby czyszczenie przebiegło prawidłowo i sprawnie. Nasi fachowcy starannie dopasowują elementy wymienne według szczególnych wytycznych, czego efekt można zaobserwować już po pierwszych użyciu.

Dodatkowo zabezpieczamy swój sprzęt, by w żadnym razie nie uszkodzić mebli, ścian czy podłogi i nie sprawić klientowi kolejnego problemu. W rezultacie sprężyna może precyzyjnie przepchać i udrożnić rury ze wszystkich powstałych w trakcie użytkowania brudów i odpadków, a jednocześnie gwarantujemy bezpieczne wykonanie usługi, ze względu na innowacyjne wyposażenie oraz wieloletnie doświadczenie. Zarówno pierwsza, jak i druga metoda przepychania rur przynosi długotrwały efekt, gdzie mogą Państwo nadal spokojnie korzystać ze wszystkich udogodnień domowych.